Mateusz Masternak (ur. 2 maja 1987 w Iwaniskach)

 

POCZĄTKI KARIERY

9041_505Mateusz Masternak rozpoczął swoją przygodę z boksem w wieku 15 lat w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Po poznaniu pierwszych tajników pięściarstwa, Mateusz zdecydował się na przeprowadzkę do Wrocławia, by podjąć treningi w miejscowej Gwardii, gdzie jego pierwszymi trenerami byli Mariusz Cieślak i Grzegorz Strugała. Podczas kariery amatorskiej Mateusz stoczył ok. 70 walk.

 • 2003 r. – debiut na ringach amatorskich
 • 2005 r. – turniej w Lesznie i zdobycie tytułu Mistrza Polski Juniorów w kategorii wagowej do 75 kg
 • 2005 r. – gala w estońskim Tallinie, Mateusz Masternak dociera do ćwierćfinału mistrzostw Europy juniorów.
 • 2006 r. – medale na mistrzostwach Polski seniorów (brąz w 2005 roku oraz srebro w 2006 roku). Walka w kategorii wagowej do 81 kg.

BOKS ZAWODOWY

Master mormeckW 2006 roku Mateusz Masternak zdecydował się na przejście do grona zawodowców, gdzie występuje aktualnie w dywizji junior ciężkiej (ang. cruiserweight, limit wagowy tej kategorii to 90,7 kg). Obecnie Mateusz trenuje po skrzydłami niemieckiego trenera Ulliego Wegner. Kontrakt został zawiązany pod koniec 2014 r. i był wynikiem współpracy z międzynarodową grupą promotorską Sauerland.

 • 2008 r. – zdobycie pasa młodzieżowego Mistrza Świata Federacji WBC po pokonaniu Alexa Magylewskiego
 • 2009 r. – występ na gali Polsat Boxing Night. Mateusz nokautuje w 5 rundzie Łukasza Janika i staje się jednym z najciekawszych prospektów wagi junior ciężkiej na świecie
 • 2010 r. – stoczenie walki wieczoru na gali Diamond Boxing Night w katowickim Spodku (zwycięstwo w 8 rundzie przez TKO z groźnym Faisalem Ibnelem Arramim)
 • 2010 r. – Mateusz Masternak, po 12-rundowym pojedynku, pokonuje jednogłośnie na punkty Belga Ismaila Abdula, zdobywając wakujący interkontynentalny pas federacji IBO
 • 2011 r. – wielka gala Adamek – Kliczko – Master nokautuje Carla Davisa w obecności 50 000 widzów Stadionu Wrocław
 • 2012 r. – podpisanie kontraktu z największą grupą promotorską w Europie – Sauerland Event.
 • 2012 r. – Master wygrywa jednogłośnie na punkty walkę z Juho Haapoją i zostaje 6-tym w historii Polakiem, który zdobył tytuł Mistrza Europy w boksie zawodowym.

 

WYKAZ

 

 

PREDYSPOZYCJE ZAWODOWE

box01awSZYBKOŚĆ – SIŁA – WYTRWAŁOŚĆ.

Umiejętności bokserskie Masternaka są na bardzo wysokim poziomie i ciągle się rozwijają. Stosunkowo młody wiek Mateusza dobrze rokuje dalszemu rozwojowi jego kariery zawodowej. Kolejną zaletą zawodnika jest jego profesjonalne podejście do treningu, zamiłowanie do ciężkiej pracy, rezygnacja z wszelkiego rodzaju używek, także w okresach między walkami, i ciągłe podtrzymywanie wysokiej formy fizycznej.

Do atutów Mastera należy ustabilizowane życie osobiste.Wsparcie rodziny pozwala mu na pełną koncentrację na karierze sportowej oraz motywuje do dalszych sukcesów zawodowych. Prywatnie Mateusz jest ojcem dwóch synów – Mikołaja i Maksyma i mężem Darii Masternak.